Franču šarms tavās mājās – Laduree

ambiance_Beauté_BD

Laduree stāsts

Vēsture par Parīzes tējas istabām ir cieši saistīta ar Laduree ģimenes vēsturi. Tas viss sākās 1862. gadā, kad Luiss Ernests Laduree, vīrs no Francijas dienvidrietumiem, radīja beķereju Parīzē.

1871. gadā Barons Hausmans pavēra Parīzei “jaunu seju” un maizes ceptuve ķērās pie iespējas pārveidot to par konditorejas veikalu. Mīklas izstrādājumu dekorēšana tika uzticēta Julem Šeretam, slavenajam gleznotājam un plakātu māksliniekam. stŠereta kungs meklēja iedvesmu no glezniecības paņēmieniem, kurus izmantoja Siksta kapelas un Garnjē operas namu griestiem. Ietverot šīs tehnikas savos darbos, viņs radīja “mīklas eņgeli”.

Luisa Ernesta Laduree sievai bija ideja apvienot stilus – Parīzes kafejnīcas un konditorejas veikaliņu – un tā radās pirmā tējas istaba pilsētā. “Tējas salonam” bija priekšrocība pār kafejnīcām, jo tolaik tajās bija atļauts sievietēm brīvi pulcēties un pavadīt laiku.

 

 

Sveces

Visas Laduree sveces ir ražotas Francijā un to vasks ir miksēts no minerālu un augu izcelsmes vaska. Katra sveces smarža ir unikāla, jo tās sastāvā ir 90% vasks un 10% smaržvielas (patiesībā tie ir 8 – 12%, jo katram no aromātiem ir savs specifiskais smaržas daudzums).

Tējas

Laduree tējām ir poētiski, spēcīgi nosaukumi, bet patiesībā ievērības cienīga ir to bagātīgā garša. Ekskluzīvais maisījums vienmēr atbilst Laduree saldumam, mīlestībai un konditorejas pasaulei.